XCZU15EG-3FFVC900E
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
XCZU15EG-3FFVC900E
  • 1
Package / Case : 900-BBGA, FCBGA
Product Category : Systems on a Chip - SoC
Primary Attributes : Zynq®UltraScale+™ FPGA, 747K+ Logic Cells
Speed : 600MHz, 667MHz, 1.5GHz
Supplier Device Package : 900-FCBGA (31x31)
Flash Size : -
RAM Size : 256kB
Connectivity : CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG
Operating Temperature : 0°C ~ 100°C (TJ)